כלים לטאבון

טאבון הוא תנור עצום ועוצמתי, שיכול להגיע לטמפרטורות גבוהות במיוחד. אם בעבר הוא היה נחלתם של פיצריות, מאפיות ומסעדות אוריינטליות, הרי שכיום הוא יכול בקלות להיכנס לבית של כל אחד מכם. כל אחד יכול לקנות טאבון ביתי, ולהשתמש בו בחצר, במרפסת ואפילו בתוך הבית. הטאבונים משדרגים מאוד את האופן שבו חובבי אוכל מבשלים ולמעשה, מציעים עוד מגוון אפשרויות. זה נכון במיוחד כאשר רוצים לאפות, או לבשל תבשילים בחום גבוה במיוחד. כאשר מחליטים לקנות טאבון, צריך לזכור להוסיף כלים לטאבון אשר יעזרו לכם במלאכה ולכן את המדריך הבא החלטנו להקדיש בדיוק לנושא הזה.

 

מדוע אנשים רבים קונים טאבון כיום?

העבודה עם טאבון יכולה להיות מאוד מורכבת בהתחלה. אנשים לא רגילים לבשל בחום מאוד אינטנסיבי, וגם שפים מנוסים לא מצליחים לעיתים לעמוד בקצב או לבשל בזמן הנכון. עם זאת, כאשר מבינים את העניין, מתנסים ומבשלים אלמנטים המתאימים לטאבון, מקבלים מאכלים שפשוט אי אפשר לקבל בשום דרך אחרת. כל חובב אוכל ממצה בסופו של דבר את הבישול בגריל או במעשנת, ורוצה משהו אחר, שכולל אולי מאפים ותבשילים שאי אפשר להשיג את האפקט הנדרש להם בתנור. השאלה היא תמיד, היכן קונים את הטאבון המושלם.

 

אילו כלים מומלץ לרכוש לטובת תפעול הטאבון?

כדי שתוכלו להשתמש בטאבון כמו שצריך, אתם צריכים בראש ובראשונה כף לטאבון איתה תוכלו להכניס את המזון לתוך הטאבון ולשלוף אותו החוצה, מבלי לדחוף את הידיים פנימה ולהסתכן בכוויות. באותה הנשימה, תוכלו לקנות גם מרדה לטאבון אשר יעזור לכם ספציפית עם הטיפול באפיית פיצה. המרדה הוא עגול ושטוח יותר, ויאפשר לכם להכניס את מגש הפיצה לתנור היישר על אבן השמוט, בצורה נכונה. הכף והמרדה אלו אלמנטים בסיסיים שיעזרו לכם להתמודד מרחוק עם החום האינטנסיבי שפולט הטאבון, ולאפות בנוחות ובבטיחות.

 

מה צריך אופה פיצות כדי להשתמש בטאבון?

בחיפוש אחר ציוד לטאבון אפשר להתרשם שיש עוד הרבה מאוד אלמנטים. ראשית, חשוב לעבוד עם אבן שמוט אשר תתן לכם את הטעם המעושן של המאפים. האבן נוטה להתחמם מאוד, ולזרוק חום מרוכז וטעם מעושן על האוכל. אם אתם מתכננים לאפות בעיקר פיצות, או שאתם קונים טאבון לפיצריה, תצטרכו גם רשת פיצה לטאבון כמו גם מגש פיצה לטאבון שיאפשרו לכם להתנהל עם הכמות הגדולה של הפיצות שתצטרכו לתפעל במהרה. גם כף להוצאת פיצה היא כלי שימושי והכרחי בפיצריות, לצד כף הרמה לפיצה שמאפשרת להזיז את המאפה בתוך התנור עצמו.

 

מה ההבדלים בין הטאבונים הגדולים לקטנים?

יש הבדלים גדולים בין קניית מוצרים לטאבון עבור עסק כמו מאפיה או פיצרייה לבין שימוש פרטי. לרוב, במקומות הגדולים ובעסקים משתמשים בטאבונים גדולים מאוד, ובחלקם עובדים עם אש פתוחה או עם גחלים. הטאבונים הקטנים יותר, והפופולריים יותר לשימוש ביתי הם הטאבונים העובדים על גז. הטאבונים מתחבר לנקודת גז בבית, מתחמם למשך כ- 40 דקות, ואז מייצר חום מרוכז מאוד בתוך חלל קטן. במקרה כזה, תצטרכו אביזרים לטאבון גז שהם קטנים יותר, כמו כף קטנה, מכסה, ואלמנטים שיעזרו לכם להזיז את הטאבון ממקום למקום בצורה נוחה.

 

כלים שמסייעים לנקות טאבונים

הטאבונים הללו מגיעים, כאמור בגדלים שונים, וככל שהם קטנים יותר, כך יותר חשוב וקל לנקות אותם. יש לקנות את חומרי הניקוי המתאימים לחומר ממנו עשוי הטאבון, וכמובן לקבל הכוונה מאנשי המקצוע. טאבונים קטנים וקומפקטיים הם כאמור די קלים לניקוי, אך כאשר קונים טאבון גדול לחצר, וכזה שעובד על עצים או פחמים, הסיפור הוא שונה לחלוטין. זה נכון כמובן גם לאנשים שקונים טאבונים לפיצריות, וזקוקים לבצע ניקיון תקופתי. האתגר הראשון הוא הניקיון, אך בהמשך, תראו שיש הרבה מאוד אביזרים לטאבון שיכולים לשדרג לכם את החוויה.

 

איפה אפשר למצוא טאבונים איכותיים?

בחיפוש אחר המענה הטוב ביותר, תגיעו לחנות מקור החום. אצלנו תהנו ממעטפת שירותים איכותית לכל סוג מכשירי הבישול, כולל טאבונים, מעשנות וגרילים. צוות החנות מספק ייעוץ מקצועי בנושא בחירת טאבונים, ציוד אפייה מקצועי, התקנה והרכבה של הטאבון אצל הלקוח, בין אם מדובר בבית פרטי או בעסק. 

 

זה הזמן ליצור איתנו קשר ולקחת את יכולות הבישול והאפייה שלכם צעד אחד קדימה. לפרטים נוספים – צלצלו אלינו או השאירו את פרטיכם באתר!

 

דילוג לתוכן